SEO Copywriting wypluty? Co mam na myśli?

Z pewnością każdy z nas widział reklamy suplementów i wszelkiej maści reklam leków. Przyznam szczerze, że odkąd pamiętam, walczę sam ze sobą. Nie mogę często nadziwić się, w jaki sposób tworzone są scenariusze do reklam leków i suplementów. Zawsze w przerwie filmu czy jakiegoś serialu pojawiają się sezonowo suplementy, cudowne leki na odchudzanie, wspomagające pracę wątroby lub te wszystkie przeciwbólowe wspaniałości, które mają w ekspresowym tempie pozbyć nas bólu głowy. No i są jeszcze leki na problemy wieku seniora, gdy wszystko boli, nic ciężkiego zjeść nie można, a bóle stawów i artretyzm, oraz demencja i problemy z pamięcią czy koncentracją, to chleb powszedni.

Dlatego każdy senior potrzebuje naszpikować swoją wątrobę kilkunastoma kolorowymi pastylkami, aby poczuć się naprawdę dobrze i szczęśliwie. Żeby nie było, że się czepiam. Mam nadciśnienie i sam biorę codziennie leki rano i wieczorem. Mógłbym z pewnością pozbyć się tego problemu biegając, czy uprawiając inny sport, ale moje lenistwo wygrywa. Właśnie dlatego piszę ten tekst – z lenistwa. To ciekawe, że każdy z nas ma wybór i może całkowicie olewać reklamy leków i cudownych specyfików, które mają za nas się odchudzać i pozbyć nas wszystkich problemów.

Tylko po co to wszystko? SEO Copywriting w treściach reklam farmaceutycznych, jest tak przewidywalny, jak fakt, że każdy z nas prędzej, czy później umrze sobie w spokoju. Może to dziwne porównanie, ale tak właśnie jest. Ok. Do czego zmierzam? Po pierwsze martwi mnie lenistwo współczesnego społeczeństwa. Jesteśmy bardzo leniwi. Nie chodzi wyłącznie o uprawianie sportu i brak aktywności. Oczekujemy tak bardzo wchodzenia w tyłek, że powoli zapominamy, iż wiele czynności jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie. Jeżeli potrafimy jeść, to dlaczego już tak trudno nam ruszyć się z domu na godzinny spacer?

Przecież nikt nie zmusza nas do biegania czy pływania na basenie, ale przyjemny spacer w towarzystwie bliskiej osoby, byłby zbawienny nie tylko dla naszego organizmu, ale również zdrowia psychicznego. Tylko po co, skoro: „Odchudzanie musi być szybkie i skuteczne”. Właśnie takie sygnały otrzymujemy z reklam. Nikt nie powie człowiekowi, że suplementacja, jest tylko pomocą i spowoduje, że nasz organizm otrzyma wspomaganie na lepsze efekty, które osiągniemy podczas spaceru, biegania, jazdy na rowerze, czy podczas innej aktywności.

Reklamy kłamią. Każdy z nas wydaje się to wiedzieć, ale dlaczego nadal wierzymy, że nowy suplement, jest zupełnie inny i faktycznie nic nie robiąc, możemy osiągnąć wspaniałe efekty, zdobyć marzenie o pięknej sylwetce, czy muskularnej budowie ciała? Ponieważ człowiek z natury, jest leniwy i zawsze będziemy wierzyli, że coś nowego, co jest reklamowane szumnie, tym razem nam pomoże i będziemy w stanie osiągnąć cel bez wysiłku. W ten sposób myślą jedynie przegrani i wieczni marzyciele, którym wydaje się, że w końcu uda im się coś osiągnąć.

Wystarczy siedzieć i nic nie robić, bo przecież co chwilę ktoś wygrywa szóstkę w totolotka, piorun zawsze uderzy w jakieś drzewo, a dobre rzeczy zawsze przytrafiają się dobrym ludziom. Trzeba tylko w to naprawdę mocno wierzyć. Niestety zazwyczaj są to osoby, które wierzą, że odchudzanie musi być szybkie i skuteczne. Nie rozumieją, że ten zlepek słów, jest tak sprzeczny, że aż nierealny. Określenie, że coś jest szybkie i skuteczne mówi nam tylko, że coś szybko osiągniemy i będziemy zadowoleni z tego efektu w danym momencie.

Nikt nie zwraca uwagi na fakt, że jedząc więcej, niż do tej pory z jednoczesnym spożywaniem tego magicznego suplementu, będziemy tylko przybierali na wadze i nie pomoże nam, jeśli będziemy codziennie połykali podwójną dawkę suplementu. Nie ma takiej siły, ponieważ jedyną rzeczą, która działa na nasz organizm z czasem i gdy cierpliwie stosujemy się do tego treningu, to zapewnienie naszemu organizmowi deficytu kalorycznego, oraz przyzwyczajenie naszego mózgu, że musi w taki sposób organizować sobie metabolizm i wykorzystanie spożywanych posiłków, aby w optymalny sposób dostarczyć wszystkim komórkom odpowiednie składniki odżywcze.

To jest jedyny sposób, który będzie naprawdę działał. Możesz być pewny, że deficyt kaloryczny + wytrwałość, stanie się Twoją przepustką do lepszego wyglądu. Wtedy nie tylko dokonasz zmian, ale również nauczysz się innego trybu życia, który stanie się dla Ciebie czymś naturalnym. Właśnie w taki sposób powinieneś działać w swoim życiu. Wytrwałość i cierpliwość dają najlepsze efekty i rezultaty, ponieważ są wypracowane z głową, angażując Twoją inteligencję. Nie wyzwalają Twoich nadziei i nie karmią Cię niczym politycy papką, którą chcesz usłyszeć. Otrzymujesz realną wartość i skuteczny sposób na swoje problemy. Dlaczego o tym mówię?

Ponieważ w ten sposób działa dobry Copywriting. Właśnie w taki sposób działa SEO i pozycjonowanie organiczne, które organizowane wytrwale i z głową, buduje prawdziwą wartość dla strony WWW i sklepu internetowego, nie tworząc szybkich i krótkotrwałych rozwiązań. Musisz wiedzieć, że większość reklam tworzą utalentowani ludzie, którzy mają pewne wytyczne dotyczące spotu reklamowego i jego przekazu. Reklama powinna przyciągać, niczym magnes trafiając do takiej grupy docelowej, która łyknie jej przekaz, niczym pelikan. Nie czepiam się nikogo. Po prostu wyrażam swoją opinię na temat tego, jak skutecznie mami się „grubasów”.

To właśnie oni są głównymi klientami firm farmaceutycznych, ponieważ tak bardzo nauczyli się żyć w domu ze swoją otyłością, że nie myślą logicznie. Zazwyczaj trudno im pojąć, jak ludzie mogą męczyć się na treningach albo rowerze, skoro można siedzieć sobie wygodnie w fotelu i zajadać kolejną czekoladę. Przecież mamy tyle różnych suplementów, że nikt nie powinien męczyć się i pocić, aby zrzucić kilogram czy dwa. To niedorzeczne. Niestety tak działa nasz organizm i cały Świat. Mówi się, że ciężką pracą, ludzie się bogacą.

Nikt jednak nie mówi, jak ta ciężka praca powinna wyglądać, ponieważ pracownik fizyczny, który całe życie przewala węgiel albo jest zatrudniony na budowie, zazwyczaj nie zostaje jej kierownikiem, ponieważ zazwyczaj nie posiada wykształcenia, ani doświadczenia na tym stanowisku pracy, a więc jego możliwości są mocno ograniczone. Jednak będąc młodym pracownikiem budowlanym, mógłby iść na studia, ukończyć kierunek inżynieryjny i wkrótce rozpocząć pracę jako majster, a później jako jeden z kierowników budowy, a może nawet założyć własną działalność i zostać właścicielem firmy deweloperskiej. Wszystko jest możliwe, ale tylko wtedy, gdy robimy coś ze swoim życiem.

Nie możemy czarować, marzyć i wierzyć, że coś stanie się za nas lub bez naszego udziału. To nie Matrix, w którym możesz być kim chcesz, ale tylko wirtualnie, ponieważ Twoje ciało pływa w trumnie, podłączone do przewodów dostarczających Ci różnych składników odżywczych, abyś mógł zasilać kolejne kłamstwo. Czy można schudnąć nie robiąc nic? Jakie będzie prawdopodobieństwo, że nie zmieniając w swoim życiu niczego, prócz łykania tabletek na odchudzanie lub suplementów, staniesz się szczupły i dobrze zbudowany? Powiem Ci, jakie będzie prawdopodobnieństwo – mniejsze, niż wygranie w totolotka w Stanach Zjednoczonych i zgarnięcie 500 milionów dolarów.

Jeżeli będziesz liczyć, że siedząc w fotelu, zajadając się kolejną bombonierką lub tabliczką czekolady, schudniesz nagle w przeciągu miesiąca 20 kilogramów, łykając codziennie magiczną tabletkę lub suplement, to się nigdy nie doczekasz. To się nigdy nie stanie, jeśli nie zaczniesz uprawiać aktywności lub nie dostarczysz swojemu organizmowi deficytu kalorycznego.

Herezja? Nie! To tylko wiara w Copywriting, który sam sprzedaje!

Przypuszczam, że ktoś mógłby teraz powiedzieć, że zaszczepiam herezję wśród Copywriterów i zakutych w żelazną nadzieję osób, które wierzą głęboko w zapewnienia reklam tak samo, jak w piękne słowa polityków podczas wyborów prezydenckich i parlamentarnych. Wiesz, w jaki sposób najczęściej kończą się obietnice kandydatów na prezydentów? No właśnie! Najczęściej nic z tego, co jest obiecywane, nie będzie wdrożone w trakcie kadencji prezydenckiej, a jeśli Prezydent przeforsuje jakieś swoje zapewnienia, muszą się one zgadzać z polityką partii, którą reprezentował przed wyborami, ponieważ u nas w Polsce żaden kandydat nie jest samodzielny i niezależny, ponieważ gdyby zechciał stawiać na swoim, po swojej kadencji, nie miałby pewnie czego szukać w partii, która pomogła mu zostać prezydentem.

Tak więc Prezydent udaje, że jest samodzielny, a partia rządząca posiada swoją władzę w rządzie i każdy w tej sytuacji, jest zadowolony i zaspokojony. W taki sam sposób działają zapewnienia firm farmaceutycznych podczas puszczanych nam w trakcie przerw reklamowych, wspaniałych spotów, które wmawiają nam prawdy, które nie mają żadnego przełożenia na rzeczywistość. Mógłbym Ci powiedzieć, że schudniesz w ciągu miesiąca 20 kilogramów, tylko jedząc taki czy inny suplement. Nie musisz nic robić. Możesz pozostać przy tym samym trybie życia i odżywiania. Znalazłem wspaniały lek, którym chce się z Tobą podzielić. Uwierzyłbyś, że to w ogóle możliwe?

Powiem Ci, że prawdopodobnie tak! Nie mówię, że kupiłbyś ten produkt od razu, ale jeśli znalazłbyś w internecie potwierdzenie, że on faktycznie działa, z pewnością zastanowiłbyś się nad jego kupnem. Uwierz mi, że jest wielu ludzi, którzy uwierzyli i kupili. Możesz pomyśleć, że robię teraz antyreklamę wszystkim firmom, Copywriterom i specjalistom od reklamy. W pewnym sensie będziesz mieć rację. Piszę to nie tylko dlatego, że nie wierzę w tego typu reklamy, ale również nie będę Cię przekonywał, że możesz spokojnie żywić się w Maku, by później łyknąć magiczną pigułkę, która rozwiąże wszystkie Twoje problemy.

Nie ma możliwości, aby łykać cudowne tabletki i zdobywać swoje marzenia. To tak nie działa. Najlepszą pigułką dla Ciebie, jest świeże powietrze, przyjemna dawka aktywności i zasada MŻ – mniej żryj! Nie mówię tutaj o tym, żeby przestać jeść regularne posiłki albo zmniejszyć ich ilość, ale przestać podżerać śmieciowe jedzenie i przekąski, które jedynie szkodzą Twojemu zdrowiu. Słodycze, słone orzeszki i chipsy popijane colą, a na deser lody? Wyobrażasz sobie taką codzienność, oraz ilość dostarczanego cukru i węglowodanów, których Twój organizm nie będzie w stanie przetrawić i odłoży w postaci tłuszczu?

Wiem, że to, co powiem, nie jest miodem na Twoje uszy, ale po prostu rusz dupę. Nie patrz na to, co wciskają Ci ludzie od reklamy, którym płacą grube tysiące ludzi z firm farmaceutycznych. Rusz głową i włącz myślenie. Lekarze zalecają ruch w postaci spaceru i 10 tysięcy kroków dziennie. Policz sobie, ile dziennie wykonujesz kroków. Obecnie każdy smartfon posiada aplikację do liczenia kroków, a jeśli nie masz, to sobie zainstaluj i sprawdzaj. Przekonasz się, że deficyt kroków do zjadanych kalorii, jest bardzo zły. Nie mówię, że nie powinieneś dostarczać swojemu organizmowi dobrych składników mineralnych, ale suplementacja wcale nie musi oznaczać, że powinieneś łykać 10 tabletek dziennie.

Dostarczanie takich witamin, jak D3, C, czy innych na odporność polega na zjadaniu takiego pożywienia, które zawiera te pierwiastki w dużej ilości i używaniu naturalnych antybiotyków np. czosnku lub wyciągu z czosnku, czy cebuli.

Dzisiejszy lek na wszystko, czyli współczesna suplementacja, Copywriting i Content Marketing

Kupujesz swojemu dziecku suplementy? Faszerujesz się suplementami na odchudzanie? Z pewnością ktoś stworzył naprawdę dobry SEO Copywriting, który podziałał na Twoją wyobraźnię i sprawił, że uwierzyłaś lub uwierzyłeś w słowa, które były zawarte w reklamie. To również moja praca. Mam za zadanie stworzyć takie treści na strony WWW i sklepy internetowe, abyś chciał / chciała kupować i pragnąć to, czego normalnie nie masz ochoty kupić. Ale nie martw się. Nie jesteś jedyna / jedyny. Ja również czasami pozwalam sobie na złudzenie, że czegoś potrzebuję. Przecież wszyscy jesteśmy klientami…

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ NA TEMAT WORDPRESS?

Chcesz stworzyć stronę internetową, która będzie zoptymalizowana i przygotowana pod pozycjonowanie? Chcesz mieć stronę internetową, ogarniętą w taki sposób, aby działała szybko, sprawnie i bez zakłóceń? To proste! Zrób to sam albo…