SEO Copywriting autentyczny – siła przyciągania ziemskiego w jednym tekście!

SEO Copywritng? Czym jest i dlaczego jest tak istotny w budowaniu wartościowych stron internetowych? Na to oraz inne pytania postaram się odpowiedzieć w tym tekście. Czym jest autentyczność? Czy można mówić o Copywritingu autentycznym? Odpowiedzi na te pytania są poszukiwane przez wiele osób, które pragną poznać tajniki Copywritingu i budowania treści sprzedażowych, dzięki którym pozyskają nowych klientów i czytelników swojego bloga.

Co to jest SEO Copywriting?

SEO Copywriting jest trudnym zagadnieniem do zdefiniowania. Ktoś mógłby powiedzieć, że nie wiem zupełnie o czym mówię, ale czy można dokładnie określić coś, co tworzy się zarówno dla ludzi i dla robotów wyszukiwarek? W zasadzie odpowiedź jest prosta – SEO Copywriting polega na tworzeniu tekstów, które będą dobrze wyglądały i jeszcze lepiej wpływały na pozycje strony internetowej w wyszukiwarkach. To chyba najprostsza definicja, która określi, w jaki sposób powinien wyglądać tekst SEO.

Jeżeli chcesz być SEO Copywriterem, to powinieneś wiedzieć, że osoba na tym stanowisku powinna wiedzieć, w jaki sposób napisać dobry tekst, ale również znać tajniki pozycjonowania. Za chwilę napiszę Ci dlaczego. Załóżmy, że Twój klient posiada młodą stronę internetową i chciałby podnieść jej pozycję w wyszukiwarce na frazę: „koronkowa bielizna damska” i oczekuje od Ciebie tekstu, dzięki któremu jego kategoria produktów podniesie się wyżej. Załóżmy, że prowadzi sklep internetowy, oparty o system WordPress i Woocommerce, a Ty musisz zadbać o to, aby tekst zadziałał tak, jak życzy sobie tego klient. Co robisz?